Yabancı Uyruklulara Çalışma İzni

Çalışma İzni İsteyen Yabancı Uyruklular
15 Haziran 2020
Apostil Onayı Uluslar arası Nitelikte
19 Haziran 2020

Yabancı Uyruklulara Çalışma İzni

 

Gelişen küresel dünyamızda sorun olarak en çok göz önünde bulundurulan olaylardan biri de işsizlik oranıdır. Özellikle büyük firmaların düşük bütçe ile çalıştırmış oldukları insanlar göz önünde bulundurulursa, yabancı uyruklu kişilere daha çok yöneldiği açıkça gözlemlenmektedir. Yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de rahatlıkla çalışabilmek adına ve istedikleri ücretleri alabilmek için mutlaka çalışma izni çıkartmak zorundadırlar. Çalışma izin çıkartılacak kişilerin özellikle çalışacakları firmanın sektörü çok önemlidir.  Bakıcı ya da temizlikçi olarak ülke genelinde faaliyet göstereceklerse istenilen evraklar daha az olur. Ağır bir işte çalışacak varsa mutlaka devletin istemiş olduğu tüm belgeleri firma tarafından sağlanması gerekmektedir.

 

Evrakların Eksik Olması Durumunda Yaşanacaklar

 

Eksik evrak olması durumunda başvuru reddedilecek ve tekrar başvuru yapabilmek adına bütün evrakların tekrar tamamlanması gerekecektir. Aynı zamanda harç bedellerinin tekrar yatırılması gerekecektir.  Bütün bu işlemlerle bireysel olarak ulaşamayacak kişiler için sektörde uzmanlaşmış olan firmalarla çalışmak ve çalışma izni alabilmek için daha kolay bir yöntem olacaktır. Bu firmalar aynı zamanda uzun seneler boyunca yapmış oldukları faaliyetler göz önünde bulundurularak da rahatlıkla araştırılabilir. Güvenle işlemlerin tamamlanması için yardım isteyebilirsiniz.

 

Çalışma İzni Almanın Avantajları

 

Çalışma izni olan yabancı uyruklu kişiler her İş sektöründe rahatlıkla iş arayışına girebilirler. Kaçak durumunda olmayacaklarından dolayı standart olarak ülkedeki kişiler gibi belirli düzeyde maaş alabilirler. Aynı zamanda Sgk ve bağ-kur gibi her türlü ayrıcalıktan da faydalanabilirler. Bunun dışında çalışma izni alan kişiler standart saatler arasında  çalışabilir, mesai ücreti alabilir, her türlü yan haklardan faydalanabilirler.

 

Başvuru Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Çalışma izni başvurusu yaparken mutlaka kişi bireysel olarak başvuru yapmalı aynı zamanda istenilen evrakları eksiksiz olarak karşı tarafa sunmalıdır.  Herhangi bir sorun yaşamamak adına çalışma izni çıkartan firmalar aracılığıyla da bu işlemler gerçekleştirilebilir. Sorunsuz ve hızlı olarak işlemlerinizi gerçekleştirmek aynı zamanda kafanıza takılan tüm soruları cevaplamak adına +90 533 519 89 49 numaralı telefondan bize ulaşabilir,  her konuda bilgi edinebilirsiniz. Uzman kadromuzla her zaman size gerekli olan tüm yardımı sağlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek