OTURMA İZNİ

Oturma İzni

Göç Danışmanlık Hizmetleri

Yabancılara Türkiye’de Oturma İzni Nasıl Alınır?

Yabancıların Türkiye’de ikamet izni alırken hangi türden ikamet izni alacaklarının tespiti bu ikamet izni için gerekli olan evrakların düzenlenmesi ve toparlanması, resmi kurumlardan kayıtlarının yapılması, Göç İdaresi Müdürlüğü’nden elektronik randevularının alınması, yabancı sağlık sigortalarının yapılması, sorunsuz bir şekilde evraklarının tamamlanarak Göç İdaresine teslim edilmesi konusunda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Kamusal düzenin sağlanması ve korunması açısından önem arz eden oturma izni; yabancının talepte bulunması, istenilen evraklarla başvurması ve talepte bulunduğu ikamet izni türünde şartları taşıması halinde düzenlenmektedir. Siz de Türkiye’de oturma izni almak istiyorsanız ve oturma izni fiyatları hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.
Türkiye’de yasal olarak kalmak isteyen yabancıların ikamet izni, oturma izni, aile ikamet izni, uzun dönem ikamet izni, kısa dönem ikamet izni, geçici ikamet izni, oturma izni uzatma, insani ikamet izni, turistik amaçlı oturma izni, vize uzatma, ikamet tezkeresi, e ikamet başvurusu gibi tüm işlemleri Vatan Danışmanlık olarak gerçekleştirmekteyiz.
İkamet izninizi uzatmak mı istiyorsunuz? Türkiye’de ikamet izni olan yabancılar oturma izni uzatma başvurularını ikamet izni bitmeden önce yapmalılar.
Aile ikamet iznine başvurmayı düşünüyorsanız aile ikamet izni her defasında 3 yılı aşmayacak şekilde düzenlenebilir. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız hemen bizi arayın.
Uzun dönem ikamet izni almak istiyorsanız en az 8 yıl Türkiye’de ikamet etmiş olmanız gerekmekte.
Oturma izninizi alana kadar Türkiye dışına çıkmayın. Türkiye dışına çıkarsanız ikamet izniniz geçersiz sayılır.
Türkiye’de oturma izni (İkamet izni) almak istiyorsanız gerekli belgeler veya sorularınız için Vatan Danışmanlık’ı hemen arayın.

Öğrenci İkamet İzni

Öğrenci ikamet izni kişinin eğitimi boyunca bulunduğu ülkede kalmasını sağlayan oturum türüdür. Öğrenci oturum iznine başvurmak için öncelikle Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yüksek Öğrenim Kurumu’na bağlı bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmalısınız. Kayıt belgesi ve Türkiye’de kalacağız adres bilgisi ibraz edilmelidir.
Türkiye’de yükseköğrenim, ortaöğretimden sonraki en az iki yıllık eğitimi kapsamaktadır. Yükseköğrenim kurumları, ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi veren üniversiteler, fakülteler, enstitüler, yüksekokullar, konservatuarlar ve meslek yüksekokullarıdır. Türkiye’de yükseköğretim sistemi 53 devlet, 24 vakıf (özel) üniversitesinden oluşmaktadır ve son yıllarda üniversite öğrencilerinin sayısı yaklaşık 1.9 milyondur. Lisans Programlarına Kabul Koşulları Türkiye’de bir üniversitede lisans öğrenimi görmek istiyorsanız, ilgili üniversitelere doğrudan başvurmanız gerekmektedir.
Öğrenci Oturum İzni için Gerekli Belgeler
✔️ Öğrenci oturum izni (ikamet izni) başvuru formu
✔️ Öğrenci belgesi
✔️ Adres belgesi
✔️ Sağlık sigortası
✔️ Biyometrik fotoğraf
✔️ Pasaport ya da geçerli belge
✔️ Geçim belgesi
Siz de öğrenci ikamet izni almak veya öğrenci oturum izninizi uzatmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Nasıl Hizmet Alırsınız?

iletisimegec1

İletişime Geçme

Bizimle telefon, WhatsApp veya bilgi formu ile iletişime geçin.
hizmet_sec2

Hizmet Seçme

Profesyonel hizmetlerimizden birini seçin.
okay3

Anlaşma ve Hizmet Alma

Beklentilerinize uygun profesyonel hizmet alın.

Bizi Arayın

WhatsApp ile Ulaşın

Formu Doldurun

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek