En Zor Alınan Belge Çalışma İzni

Yabancı Uyruklular İçin Oturma İzni
8 Haziran 2020
Çalışma İzni İsteyen Yabancı Uyruklular
15 Haziran 2020

En Zor Alınan Belge Çalışma İzni

 

Genellikle yabancı uyruklu kişilerin gitmiş olduğu ülkelerde uzun süreli kalabilmek ve maddi anlamda gelir elde edebilmek için çalışma izinlerine ihtiyaç duyarlar. Çalışma izni alabilmek için her ülkenin belirlemiş olduğu bazı şartlar vardır. Bu şartlar yerine takdirde kişi belirlenen süre içerisinde herhangi bir sorun yaşamadan çalışma iznine sahip olabilir. Çalışma izni olan bireyler yaptıkları işte daha fazla maddi Kazanç elde edebilir. Bazı firmalar Kaçak olarak eleman çalıştırdıklarından dolayı çok fazla maaş vermezler. Yabancı uyruklu kişiler standart  çalışan bireyler gibi maaş almak istiyorlarsa muhakkak çalışma izni çıkartmak zorundadırlar.

 

Çalışma İzni Çıkartırken Gerekli Olan Evraklar

 

Çalışma izni genellikle bireysel olarak alınabilen isimlerden biri değildir. Mutlaka araya aracı bir firma ya da bu işi bilen bilgili birini sokmak gerekir. Her ülkenin çalışma izni için gerekli olan evrakları farklıdır, fakat Türkiye’de çalışma izni alacak yabancı uyruklular için öncelikle aşağıda belirtilen evrakları  tamamlaması gerekmektedir.

 

  • Çalışma izni  başvuru formu,
  • Pasaport,
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf,
  • Sağlık sigortası,

 

Aynı zamanda çalışma izni çıkartacak kişilerin çalıştığı sektör ve firma da göz önünde bulundurularak farklı belgelerde istenebilir. Sektör anlamında ağır bir iş yapacaksa kişinin belgeleri de bir o kadar fazla olacaktır. Bunun dışında çalışma izni isteyen kişiler mutlaka çalışacakları iş yerinden alacakları gerekli mercilerin istemiş olduğu tüm belgeleri tamamlamış olmaları gerekmektedir. Çalışma izni alacak kişilerin muhakkak e-imzaya sahip olması gerekir.  Aksi durumda başvuru reddedilecektir.

 

Yetkili Firmalar Aracılığıyla

 

Çalışma izni alacak olan yabancı uyruklu kişiler yetkili  firmalardan da destek alabilir. Belirli bir ücret karşılığında sektörde hem çalışma izni hem de ikamet izni çıkartan birçok firma bulunmaktadır. Öncelikle başvuru yapmadan önce çalışma izni alacak kişi detaylı bilgiye sahip olmalı, yetkili kişilerce işlemlerin tamamlanması adına ve daha sonra çıkabilecek her türlü olumsuzluğa karşı detaylı olarak bilgilendirilmelidir. Her türlü ihtiyaçlarını sorularınız ve önerileriniz için 0533 519 89 49 numaralı numarayı arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Uzman kadromuzla birlikte 7/24 her zaman taleplerinize karşılık verebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek