ÇALIŞMA İZNİ

Çalışma İzni

Göç Danışmanlık Hizmetleri
Türkiye’de yabancıların çalışması izne tabidir. Ev hizmetlerinde çalışarak çocuk bakacak olan yabancılar, yaşlı bakacak yabancılar, hasta bakacak yabancılar ve şirketlerde çalışacak yabancılar olarak da sınıflandırmalar yapılmaktadır. Bu çalışma izinleri için farklı evraklar ve farklı başvuru şekilleri olmaktadır. Yetkili olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan işlemlerde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye’de en az beş yıl kanuni ve kesintisiz olarak ikamet etmiş olmaları koşuluyla bir işverene bağımlı olarak çalışmamış yabancılar için bağımsız çalışma izni verilecektir. Siz de Türkiye’de çalışma iznine başvurmayı düşünüyorsanız Vatan Danışmanlık’ın profesyonel çözümlerinden yararlanın. Detaylı bilgi ve sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin.

Yabancı Uyruklulara Çalışma İzni

Gelişen küresel dünyamızda sorun olarak en çok göz önünde bulundurulan olaylardan biri de işsizlik oranıdır. Özellikle büyük firmaların düşük bütçe ile çalıştırmış oldukları insanlar göz önünde bulundurulursa, yabancı uyruklu kişilere daha çok yöneldiği açıkça gözlemlenmektedir. Yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de rahatlıkla çalışabilmek adına ve istedikleri ücretleri alabilmek için mutlaka çalışma izni çıkartmak zorundadırlar. Çalışma izin çıkartılacak kişilerin özellikle çalışacakları firmanın sektörü çok önemlidir. Çalışma izni için başvuru yapacak olan yabancı işçiler hangi sektör için başvuru yapacaklarını önceden belirlemeliler. Bakıcı ya da temizlikçi olarak ülke genelinde faaliyet göstereceklerse istenilen evraklar daha az olur. Ağır bir işte çalışacak varsa mutlaka devletin istemiş olduğu tüm belgeleri firma tarafından sağlanması gerekmektedir. Bu yüzden firmalar da yabancı işçi çalıştırma şartlarını sağlamalılar.

Evrakların Eksik Olması Durumunda Yaşanacaklar

Çalışma izni başvurusu yaparken eksik evrak olması durumunda başvuru reddedilecek ve tekrar başvuru yapabilmek adına bütün evrakların tekrar tamamlanması gerekecektir. Aynı zamanda harç bedellerinin tekrar yatırılması gerekecektir. Bütün bu işlemlerle bireysel olarak ulaşamayacak kişiler için sektörde uzmanlaşmış olan firmalarla çalışmak ve çalışma izni alabilmek için daha kolay bir yöntem olacaktır. Bu firmalar aynı zamanda uzun seneler boyunca yapmış oldukları faaliyetler göz önünde bulundurularak da rahatlıkla araştırılabilir. Güvenle işlemlerin tamamlanması için yardım isteyebilirsiniz.

Çalışma İzni Almanın Avantajları

Çalışma izni başvurusu yaparken eksik evrak olması durumunda başvuru reddedilecek ve tekrar başvuru yapabilmek adına bütün evrakların tekrar tamamlanması gerekecektir. Aynı zamanda harç bedellerinin tekrar yatırılması gerekecektir. Bütün bu işlemlerle bireysel olarak ulaşamayacak kişiler için sektörde uzmanlaşmış olan firmalarla çalışmak ve çalışma izni alabilmek için daha kolay bir yöntem olacaktır. Bu firmalar aynı zamanda uzun seneler boyunca yapmış oldukları faaliyetler göz önünde bulundurularak da rahatlıkla araştırılabilir. Güvenle işlemlerin tamamlanması için yardım isteyebilirsiniz.

Başvuru Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Çalışma izni başvurusu ya da çalışma izni uzatma başvurusu yaparken mutlaka kişi bireysel olarak başvuru yapmalı aynı zamanda istenilen evrakları eksiksiz olarak karşı tarafa sunmalıdır. Herhangi bir sorun yaşamamak adına çalışma izni çıkartan firmalar aracılığıyla da bu işlemler gerçekleştirilebilir. Sorunsuz ve hızlı olarak işlemlerinizi gerçekleştirmek aynı zamanda kafanıza takılan tüm soruları cevaplamak adına +90 533 519 89 49 numaralı telefondan bize ulaşabilir her konuda bilgi edinebilirsiniz. Uzman kadromuzla her zaman size gerekli olan tüm hizmeti sağlayacağız.

Çalışma İzni Alan Yabancılar

Günümüzde tüm ülkelerde yaşanan olumsuzluklardan ve maddi sıkıntılardan dolayı kişiler farklı ülkelere giderek iş arayışı içerisine girmektedir. Dünyamızda iş bulmanın zor oldu bir gerçektir. Fakat çoğu ülke yabancı uyruklu elemanlar çalıştırarak hem kalkınmaları için hem de farklı iş kollarına yönelmek adına gerekli adımları atmaktadır. Yabancılar bulundukları ülkede mutlaka çalışma izni almalılar. Çalışma izni işlemleri hem firmaların başvurusuyla hem de çalışacak yabancı uyruklu kişilerin bireysel olarak başvurması ile sonuçlandırılabilir. Çalışma izni alacak kişinin mutlaka önceden gerekli araştırmayı yapmış olması gerekir. Herhangi bir olumsuz durumda ne şekilde davranacağını önceden kestirebilmelidir.

Çalışma İzni Alırken Gerekli Olan Evraklar

Çalışma izni nasıl alınır? Çalışma izni alırken gerekli olan bazı evraklar vardır. Bu evraklar arasında çalışacağı firmanın sektör olarak vereceği bazı önemli yazılar da vardır. Kişi sektör anlamında ağır bir işte çalışacaksa mutlaka başvuru yaparken firmanın da devletin istemiş olduğu tüm belgeleri eksiksiz olarak başvuru esnasında hazırlamış olması gerekmektedir. Çalışma izni bireysel olarak yapılabilir. Farklı bir kişi adına çalışma izni başvurusu yapılamaz. Aynı zamanda çalışma izni alırken mutlaka yetkili kişiler tarafından bilgilendirilmeli gerekirse tüm araştırmalar yapılmalıdır.

Çalışma İzni İsteyen Yabancı Uyruklular

Genellikle çalışma izni ülke içerisinde bakıcılık, temizlik ya da uluslararası firmalar aracılığıyla faaliyetlerini yürütecek olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında çalışma izni olan yabancılar daha sonrası için ülkede oturma izni de elde edebilir. Bundan dolayı ikametgâh alabilmek için öncelikle çalışma izni çıkartılmalı daha sonra ikametgâh için başvuru yapılmalıdır. Her iki başvuru farklı şekillerde farklı evraklar tamamlanarak yapılır birbiri ile karıştırılmaması gerekir. 

Firmalar Aracılığı İle Başvuru

Günümüzde çalışma izni almak isteyen pek çok kişi olduğundan dolayı firmalar da bu konuda yetkilerini kullanarak her türlü yardımlarını kişilerden esirgemez. Çalışma izni çıkartan firmalar, mutlaka uzman kişilerce detaylı olarak araştırarak aynı zamanda bilgili bir şekilde bu işleri yürütmektedirler. Bu alanda çok fazla firma olduğundan dolayı firmalara güvenebilmek de bir o kadar zordur. İşinde uzman arkadaşlarımız sayesinde ve hızlı sonuç alabilmek için bize 0533 519 89 49 numaralı telefon üzerinden ulaşabilir ve her türlü sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Nasıl Hizmet Alırsınız?

iletisimegec1

İletişime Geçme

Bizimle telefon, WhatsApp veya bilgi formu ile iletişime geçin.
hizmet_sec2

Hizmet Seçme

Profesyonel hizmetlerimizden birini seçin.
okay3

Anlaşma ve Hizmet Alma

Beklentilerinize uygun profesyonel hizmet alın.

Bizi Arayın

WhatsApp ile Ulaşın

Formu Doldurun

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek