Çalışma İzni İsteyen Yabancı Uyruklular

En Zor Alınan Belge Çalışma İzni
10 Haziran 2020
Yabancı Uyruklulara Çalışma İzni
17 Haziran 2020

Çalışma İzni Alan Yabancı Uyruklu Vatandaşlar

 

Günümüzde tüm ülkelerde yaşanan olumsuzluklardan ve maddi sıkıntılardan dolayı kişiler farklı ülkelere giderek iş arayışı içerisine girmektedir. Dünyamızda iş bulmanın zor oldu bir gerçektir. Fakat çoğu ülke yabancı uyruklu elemanlar çalıştırarak hem kalkınmaları için aynı zamanda farklı iş kollarına yönelmek adına gerekli adımları atmaktadır. Yabancı uyruklu kişilere çalıştırırken mutlaka çalışma izni olması gerekmektedir. Bu çalışma izni hem firmaların başvurusuyla aynı zamanda çalışacak yabancı uyruklu kişilerin de bireysel olarak başvurması ile sonuçlandırılabilir. Çalışma izni alacak kişinin mutlaka önceden gerekli araştırmayı yapmış olması gerekir. Herhangi bir olumsuz durumda ne şekilde davranacağını önceden kestirebilmelidir.

 

Çalışma İzni Alırken Gerekli Olan Evraklar

 

Çalışma izni alırken gerekli olan bazı evraklar vardır. Bu evraklar arasında çalışacağı firmanın sektörsel olarak vereceği bazı önemli yazılar da vardır. Kişi sektör anlamında ağır bir işte çalışacaksa mutlaka başvuru yaparken firmanın da, devletin istemiş olduğu tüm belgeleri eksiksiz olarak başvuru esnasında olması gerekmektedir. Çalışma izni bireysel olarak yapılabilir. Farklı bir kişi adına çalışma izni başvurusu yapılamaz. Aynı zamanda çalışma izni alırken mutlaka yetkili kişiler tarafından bilgilendirilmeli gerekirse tüm araştırmalar yapılmalıdır.

 

Çalışma İzni İsteyen Yabancı Uyruklular

 

Genellikle çalışma izni ülke içerisinde bakıcılık temizlik ya da uluslararası firmalar aracılığıyla faaliyetlerini yürütecek olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında çalışma izni olan yabancı uyruklu kişiler daha sonrası için ülkede oturma izni de elde edebilir. Bundan dolayı ikametgâh alabilmek için öncelikle çalışma izni çıkartılmalı daha sonra ikametgâh için başvuru yapılmalıdır.  Her iki başvuru farklı şekillerde farklı evraklar tamamlanarak yapılır birbiri ile karıştırılmaması gerekir.

 

Firmalar Aracılığı İle Başvuru

 

Günümüzde çalışma izni almak isteyen pek çok kişi olduğundan dolayı firmalarda bu konuda yetkilerini kullanarak her türlü yardımlarına kişilerden esirgemez. Çalışma izni çıkartan firmalar,  mutlaka uzman kişilerce detaylı olarak araştırarak aynı zamanda bilgili bir şekilde bu işlerin yürütmektedirler. Bu sektörü üzerinde çok fazla firma olduğundan dolayı firmalara  güvenebilmek de bir o kadar zordur. İşinde uzman arkadaşlarımız sayesinde ve hızlı sonuç alabilmek için bize 0533 519 89 49 numaralı telefon üzerinden ulaşabilir,  her türlü sorularınız için numarayı arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek