APOSTİL İŞLEMLERİ

Apostil İşlemleri

Göç Danışmanlık Hizmetleri
Apostilli doğum, bekarlık veya sabıka kaydına mı ihtiyacınız var. Endişe etmeyin Vatan Danışmanlık var. Özbekistan’dan, Kırgızistan’dan, Türkmenistan’dan ve daha dünyanın birçok yerinden ihtiyacınız olan apostilli resmi belgelerinizi mümkün olan en kısa sürede ekonomik fiyatlarla getiriyoruz. Yabancı uyruklu kişiler farklı bir ülkenin resmi dairelerinde işlem yaparken bazen işlemin tamamlanabilmesi için kişiden kendi ülkesinden getirmesi gereken apostilli doğum belgesi talep edilmektedir. Vatan Danışmanlık olarak yurt dışında apostil işlemlerinizi yapıyoruz. Apostil fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin.

Apostil Nerede Yapılır?

Apostil bir belgenin noter üzerinden kaymakamlıklarda onaylanması işlemidir. Aynı zamanda apostil işlemi herhangi bir kıymetli evrağın farklı ülkelerde de geçerli olduğunun ispatlanması adına yapılan bir işlemdir. Apostil işlemleri sadece noterler tarafından yapılır. Aynı zamanda noterin bağlı bulunmuş olduğu kaymakamlıklar tarafından da tasdik edilmelidir. Bunun dışında yapılan tüm işlemler geçersiz sayılacaktır. Apostil işlemleri sırasında mutlaka yeminli tercümanlar tarafından belge kullanılacak ülke dilinde tercüme ettirilmelidir. Tercümesi yapılmamış belgeler muhtarlar ve kaymakamlıklar tarafından onaylanmamaktadır.

Apostil Neden Gereklidir?

Apostil işlemleri genellikle vatandaşlık almak isteyen ya da oturum izni almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılan belgeleme türüdür. Bu işlem yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olabilecek oturum izinleri ya da öğrencilerin geçici olarak aldıkları kısa süreli ikamet izinleri için de geçerli olur. Bu kıymetli evrağın apostil edilmesi genellikle kısa sürer. Daha sonrasında yapılacak başvurular, gerekli olan araştırmalar yapıldıktan sonrasına bağlı olacak şekilde 6 ay ile 24 ay arasında sonuçlanır. Apostil işlemi aşağıdaki belgelere yapılabilmektedir. Bunlar;
✔️ Her türlü eğitim belgeleri ve diplomalar üzerine,
✔️ Doğum belgeleri üzerine,
✔️ Sabıka kaydı üzerine,
✔️Evlilik cüzdanları onayında,
vekâletnameler üzerine ve muvafakat nameler gibi belgelerdir. Bu belgelerin üzerinde işlem yapılır.

Apostil Şerhi Koyulması

Bazı durumlarda yetkili makamlar apostil yapılmış belgelerin üzerine şerh koyabilir. Bu makamlar arasında Kaymakamlıklar, Valiler, Ağır Ceza Mahkemeleri ve Adalet Komisyonu Başkanlıkları bulunmaktadır. Bunun dışında hiçbir firma ya da kurum apostil işlemini iptal edemez veya geçersiz sayamaz.

Apostil Uluslararası Belge Niteliğindedir

Apostil yapılan belgeler genellikle kişisel bilgiler, idari belgeler ve noter senetleridir. Bunun dışındaki belgeler apostil yapılması için uygun değildir. Apostil edilmemiş evraklar yurt dışında kullanılamaz. Bu işlemlerin aynı zamanda devletin yetki vermiş olduğu kurumlar tarafından da gerçekleştirilebildiği bilinir. Belirli bir ücret karşılığında tüm bu işlemlerinizi yetkili firmalara da yaptırabilirsiniz. Her türlü soru ve önerileriniz için +90 533 519 89 49 telefon numarasından bize ulaşabilir, apostil işlemleriniz için detaylı bilgi alabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız en kısa sürede çağrınızı yanıtlayacaktır.

Apostilli Evrak Üzerinde Yazanlar

Apostil yapılacak evrak üzerinde muhakkak Fransızcadan kalma APOSTİLLE (Convention de La Haye du 5 Octobre 1961) yazmalıdır. Daha sonrasında işlem yapılacak kişinin isim soy isim, o günün tarihi, tarafların ismi, unvanı gibi bilgiler bulunmalıdır. Bütün bu bilgiler kontrol edildikten sonra özel olarak tasarlanan mühür, belge üzerine vurularak işlem gerçekleştirilir. Yapılan bu işleme farklı sebeplerden dolayı şerh koyulabilir ve bu koyulan şerhi sadece koyan yetkili birim kaldırabilir. Apostilli belge işlemleriniz için +90 533 519 89 49 numaralı telefonumuzu arayabilir, işinde uzmanlaşmış çalışanlarımız aracılığı ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Nasıl Hizmet Alırsınız?

iletisimegec1

İletişime Geçme

Bizimle telefon, WhatsApp veya bilgi formu ile iletişime geçin.
hizmet_sec2

Hizmet Seçme

Profesyonel hizmetlerimizden birini seçin.
okay3

Anlaşma ve Hizmet Alma

Beklentilerinize uygun profesyonel hizmet alın.

Bizi Arayın

WhatsApp ile Ulaşın

Formu Doldurun

ArabicAzerbaijaniEnglishGermanRussianTurkishUzbek